Bloom un Sihirli Dunyasi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bloom un Sihirli Dunyasi

Sihirli Dünyaya Hoşgeldiniz !

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eyvah Kocamı Unuttuk ....

YazarMesaj
Bloom
Peri , Ejder Kızı , Winx Lideri
Peri , Ejder Kızı , Winx Lideri
Bloom

Eyvah Kocamı Unuttuk .... Empty
MesajKonu: Eyvah Kocamı Unuttuk ....   Eyvah Kocamı Unuttuk .... Icon_minitimeCuma Mart 02, 2007 6:55 pm

Aay ay ay, şoför bey durun lütfen, kocamı unuttuk!!!

Mola yerinden kalkalı iki saat olduğundan, rahatsız koltuklarda zar zor

uyuma pozisyonunu denk getirmiş yolcular, birdenbire bu feryatla uyandılar.

Muavin:

-Nooldu abla?

-Ay, kocam kaldı ...

-Nerde kaldı abla?

-Mola yerinde..

-Abla, gözünü seveyim, yeni mı aklına geldi? Mola yerinden kalkalı neredeyse iki saat oldu, 150 kilometre yol geldik.

-Ne bileyim ayol, daldırmışım işte..Hadi dönelim.

Kadın telâş ve panik içinde ağlamayla karışık derdini muavine anlatmaya ve daha da ilginci, otobüsü geri çevirmek suretiyle derdine çare bulmaya çalışmaktadır. Yolcular yeni yeni olaya uyanmaya başlamış, şoför işe
tamamen aptallaşmış durumdadır.

Muavin:
- Ya abla, sen çıldırdın mı? Koca otobüş iki saatlık yola senin kocan için geri döner mi?

- Aaa, üstüme iyilik sağlık... İki saatlık yol için 20 yıllık kocamı boşayacak değilim ya..Tabi döneceksiniz..

Olay, kadının bu çıkışıyla yeni bir seyir kazanmaya başlamıştır. Dönüş konusundaki teklifini ısrar haline getirmiş, bir de buna aile faciası boyutu katmıştır. Karşı koltuktaki adamdan olaya müdahale gelir:

- Hanım, adam 2 saattır yanında yok da sen yeni mı uyanıyorsun? Bu adam 20 sene seni nasıl boşamamış hayret valla...

- Aaa sana ne be terbiyesiz? Sen kendi karına bak!!

-Ne varmış benim karımda!

-Karında ne var bilmiyorum da şuradaki herifte bir şeyler var galiba... Yola çıktıktan beri gözüyle yiyecek adamı!!

-Ciyaak!!!

Bu feryat sesi, hem adamdan hem karısından gelmektedir. Ortalık karışmış, yolda unutulan koca, kendisininki yetmiyormuş gibi yeni aile facialarına da yol açmaya başlamıştır. Muavin araya girmiş, ortalık biraz sakinleşmeye başlamıştır. Koçaşını unutan kadın ağlamaklıdır...

-Ee, benim kocam noolcak şimdi?

Şoför:
-Meraklanma abla. Ben şimdi arabanın telefonundan bir sonraki otobüsü

ararım.Yolda gelirken alır. Eniştenin adı neydi?

-Hicabı..

Ön tarafta oturan sarışın bir hanım:

-Hahaayt..Ayol Hicabi diye koca mı olur.. Hazır bırakmışken hıç alma
bence!

Bu yorum herkesi kahkahaya boğmüştür bir anda. Şoför dahil herkes gülmektedir. Kadının ağlaması ise daha bir artmıştır.

-Ühüü. Sen aç da bi tarafına gül bana güleceğine. En azından senin gibi evde kalmadık.

Öndeki kadının yüzü, saçıyla aynı renge bürünmüştür:

-Hııh..Beni ne doktorlar ne mühendisler istedi de...

-Tabi tabi... Memleketin doktorunun, mühendisinin işi gücü yok da senin gibi boya küpüne mı talip olacak.?

Yolcular kahkahalarla gülerken bir yandan da hanımları ayırmaya çalışmaktadır. Şoför, araç telefonundan bir sonraki servisin şoförünü arar:

-Alo Hidayet Abi? Benim abı, Rauf... Ne taraftaşın abı, emanetimiz vardı sana? Bolu tesislerinde bi yolcumuz kaldı da abı... Haklısın abı, iki saat oldu ama karısı da yeni uyandı valla...Ne? Hehe...Ne biliim abı, mola yerinden çıktık işte, iki saat falan ölmüştu. Kadın birden viyaklamaya başladı, Hicabısı yolda kalmış... Abisi diil Hicabısı... Koçaşının adı Hicabı'ymiş...Öyle deme abı, demin de bi bayan yolcu aynı şeyi söylediydi zor aldık elinden... Hehe... Abi, neyse, sen şimdi sakın unutma, Bolu tesislerine gelince orda dön paça takılan bi Hicabi abimiz var, kap gel... Öldü mü abısı?.. Aman sakın unutma, yengenin 20 yıllık kocasıymış, çok lazımlı bi alet yani... Nihoohaaa... Buyur? ..Ne biliim abı, biz de söyledik zaten... Hatta dedik ki "Abla önün miadı dolmuştür, sana yenisini alırız," diye... Efendim abı?.. Hö? Sen de mı 20 yıllık evlisin?.. Pardon abı...Hehe... Neyse, sen yine de yengeyle yola çıkma abı... Noolur, noolmaz diyorum... Yapma abi bak... Küfretme yolcuların yanında, ayıp oluyo... Tamam abı, ben de seni öptüm... Bir sonraki mola yerinde bekliyorum, Hicabi abı'yi de kap gel.. Hürmetler abı....
https://bloommagicpower.editboard.com

Eyvah Kocamı Unuttuk ....
1 sayfadaki 1 sayfası